Groep 1

In groep 1 gaan de kinderen voor het eerst naar Nederlandse les, dat is soms best spannend, want doordeweeks praten de kinderen op school Engels en nu is er een school waar ze alleen maar Nederlands horen. Daarom proberen we er met z’n allen een leuke, leerzame ochtend van te maken. Elke les is ingericht aan de hand van een thema, bijvoorbeeld: de kleine kangoeroe, de herfst of vakantie. We spelen en werken in de kring en in groepjes aan tafel. We zingen en leren gedichtjes, we knutselen, kleien en tekenen. We luisteren naar een verhaal en spelen dat soms na en we doen oefeningen die ons voorbereiden op het lezen en schrijven.

Elke week krijgen de ouders een e-mail, daarin staan het thema, de woorden en zinnen van de week en linkjes naar liedjes en filmpjes die met het thema te maken hebben. We verwachten van de ouders dat zij thuis ook aandacht besteden aan het thema en de Nederlandse taal.

Onze school heeft een bibliotheek met Nederlandse boeken. Elke week ruilen we de boeken om. De kinderen mogen zelf kiezen, maar we stimuleren de kinderen om in ieder geval een voorleesboek mee nemen, omdat voorlezen zeer belangrijk is voor de taalontwikkeling.